Fiber optik yama kablosu, optik kablo. Uygulama alanları:
fiber optik iletişim optik kablo ağı
fiber geniş bant erişim ağı
CATV, fiber cihazlar, fiber LAN
Fiber optik yama kablosu, optik kablo Özeti:
ITU'ya göre fiber optik konektör, iki veya daha fazla fiber hattını istikrarlı bir şekilde ancak her zaman değil bağlayabilen bir tür pasif ışık bileşenidir. Fiber kablo için yakın bir bağlantı sağlayarak ışık enerjisinin mükemmel bir şekilde iletilmesini mümkün kılar.
Fiber optik yama kablosu, optik kablo. İsteğe bağlı tipler:
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/pc
| tip | Ekleme Kaybı ULUSAL | Ekleme Kaybı GİRİŞİM | Ekleme Kaybı BİZİM | İade Kaybı ULUSAL | İade Kaybı GİRİŞİM | İade Kaybı BİZİM |
| PC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| UPC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| APC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
Teknik güvenilirlik verileri (test)
| Test öğesi | Test koşulu |
| Suya dayanıklılık | Sıcaklık: 85ºC / bağıl nem %85 / 14 gün / ekleme kaybı ‹ 0,1dB |
| Sıcaklık değişimi | Sıcaklık -40°C~+75°C / bağıl nem %10-%80 / 42 tekrar / 14 gün / ekleme kaybı ‹ 0,1 dB |
| Suya koyun | Sıcaklık 43ºC, pH 5.5, 7 gün, ekleme kaybı <0.1dB |
| canlılık | Swing 1,52 mm / Frekans 10 Hz~55 Hz / X, Y, Z üç yönde: 2 saat / Ekleme kaybı 0,1 dB |
| Yük bükme | 0,454 kg yük/çember 100 ekleme kaybı < 0,1 dB |
| yük burulma | 0,454 kg yük/10 tur/ ekleme kaybı ‹0,1 dB |
| Çekme dayanımı | 0,23 kg çekme (çıplak lif), 1,0 kg (kabuklu) yerleştirme <0,1 dB |
| çarpmak | Yüksek 1,8 m, üç yön, her yönde 8 adet/ekleme kaybı ‹ 0,1 dB |
| Referans standardı | Bellcore TA-NWT-001209 ekleme kaybı ‹ 0,1dB |